Συμμετοχή της χορωδίας μας στη 12η Συνάντηση Μαθητικής Δημιουργίας του Δήμου Αγίας Παρασκευής

Την Κυριακή, 6 Μαΐου 2018, η χορωδία του 1ου Γυμνασίου Μάνδρας συμμετείχε στη 12η Συνάντηση Μαθητικής Δημιουργίας του Δήμου Αγίας Παρασκευής. Το σχολείο μας ήταν το μοναδικό που δεν ανήκε στο συγκεκριμένο Δήμο και η τιμητική πρόσκληση μάς έγινε από την Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων του Δήμου Αγίας Παρασκευής.

Με τη συμμετοχή μας βάλαμε ένα ακόμη “λιθαράκι” στη “γέφυρα συνεργασίας” που είχε θεμελιωθεί με την πλημμύρα του Νοεμβρίου. Η μουσική μάς ένωσε πιο δυνατά!!!!

Μέσα σε μία ζεστή ατμόσφαιρα τα παιδιά τραγούδησαν, χόρεψαν και απέσπασαν όχι μόνο τα θερμά χειροκροτήματα του κοινού, που ζητούσε και άλλα, αλλά και την υπόσχεση ότι κάθε χρόνο θα λαμβάνουν πρόσκληση να συμμετέχουν στην εκδήλωση.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους καθηγητές τους, κ. Θάνο Θεοδωρόπουλο και κ. Νίκο Κωνσταντόπουλο.

Ευχαριστούμε την Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων του Δήμου Αγίας Παρασκευής για την πρόκληση και τη φιλοξενία.